Kolejne sukcesy i medale - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Kolejne sukcesy i medale

Wydarzenia sportowe

Tym razem Mateusz Szwast, uczeń 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole rywalizował w sobotę 26.10.2019 r. na IX Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Śremska Wieża” w Śremie. Do zawodów zgłosiło się 16 klubów w tym 290 zawodników z: Trzebnicy, Leszna, Swarzędza, Koziegłów, Kórnika, Gniezna, Krotoszyna, Wolsztyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Głogowa, Konina, Poznania, Rawicza i Śremu.

Mateusz trenowany na co dzień przez trenera Michała Oczkowskiego rywalizował w 3 konkurencjach zajmując trzy krotnie pierwsze miejsce: 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym i grzbietowym.

W klasyfikacji końcowej zawodów chłopców rocznika 2009, za sumę punktów z dwóch najlepszych wyników wg punktacji FINA Mateusz zajął pierwsze miejsce i otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika.

(artykuł: Jacek Szwast)