Hasło miesiaca na listopad i grudzień - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Hasło miesiaca na listopad i grudzień

Biblioteka szkolna

„Hasło miesiąca” – to zabawa edukacyjna skierowana do wszystkich uczniów naszej szkoły. Zabawa w poszukiwanie wyjaśnienia do haseł ma na celu naukę korzystania z encyklopedii, słowników, leksykonów, poradników i atlasów.

W tym roku szkolnym raz na dwa miesiące chętni uczniowie wyjaśniają znaczenie trzech  haseł, które zapisują na podpisanej kartce. Rozwiązania wrzucają do skrzynki w bibliotece szkolnej.

S
pośród wszystkich poprawnych wyjaśnień zostaną wylosowane nagrody niespodzianki. We wrześniu i październiku były to hasła: Marabut, Bahama, Fryderyk Chopin. Nagrody otrzymały: Natalia Pawłowska z kl. 3d i Zofia Tomczyk z kl. 6b.

Hasła miesiąca listopada i grudnia to: jemioła, Skandynawia, Hans Christian Andersen.
Zapraszamy do zabawy!

Organizatorzy: