Wystartowała Mała Kolska Liga - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Wystartowała Mała Kolska Liga

Wydarzenia sportowe

W drugim tygodniu ferii zimowych w kolskiej hali sportowej zainicjowała swoje rozgrywki liga piłki nożnej halowej przeznaczona dla uczniów ze szkół podstawowych. Jest to cykl czterech rund rozgrywanych systemem „każdy z każdym”. Organizatorem turnieju jest Malinowa Mamba oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. Do turnieju piłkarskiego zgłosiło się siedem drużyn: trzy kolskie, po jednej z Dąbia i Ruszkowa oraz dwie z Żelazkowa. Pierwsza runda rozgrywek miała swój początek w dniu 23 stycznia. Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z drużyną z Dąbia, Ruszkowa oraz z FC Powstańców. Niestety pierwszy mecz ułożył się niekorzystnie dla naszych zawodników, który ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 dla naszych przeciwników. W dwóch kolejnych chłopcy zaprezentowali się zdecydowanie korzystniej, udowodnili swoją wyższość na boisku pokonując FC Powstańców 3:1 oraz zespół z Ruszkowa 4:0. Kolejna runda rozgrywek odbędzie się 23 lutego. Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania naszej reprezentacji. O kolejnych wynikach będziemy na bieżąco informować.

Wyniki I rundy:

Kolejka I
Piaski Straszków – Żelazków II 2:0
ZS nr 1 Koło – FC Powstańców 2:0
Trójka Koło- Dąbie 0:3
Orlik Żelazków – Królewska Piątka 3:0

Kolejka II
Żelazków II - Królewska Piątka 3:0
Piaski Straszków – ZS nr 1 Koło 2:1
FC Powstańców – Trójka Koło 1:3
Dąbie – Orlik Żelazków 12:0

Kolejka III
ZS nr 1 Koło – Żelazków II 0:0
Trójka Koło – Piaski Straszków 4:0
Orlik Żelazków – FC Powstańców 1:4
Królewska Piątka - Dąbie 0:3
(walkower)

Skład reprezentacji szkoły: Chmiel Igor, Kniaź Kacper, Mielczarek Mateusz, Krawczyk Adam (uczniowie kl. 6a), Więtczak Łukasz, Szczeciński Aleksander, Kaźmierczak Herbert (uczniowie z kl. 6b), Buczkowski Piotr, Mazur Kamil i Robak Patryk (uczniowie z kl. 6c). opiekunem jest Pan Paweł Rakowski.