Światowy Dzień Ziemi - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Światowy Dzień Ziemi

Szkolny informator > STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY
 
 
 
 


    Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. ONZ świętuje Dzień Ziemi w czasie równonocy wiosennej, czyli 20-21 marca. Jednak w wielu krajach, m.in. w Polsce, od 1990 roku święto to obchodzi się 22 kwietnia.  Dzień Ziemi to święto wszystkich, którym bliska jest natura i ekologia.
    Obchody Światowego Dnia Ziemi, w 2013 roku odbywać się będą podczas realizacji Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. "Elektroodpady - proste zasady" i nasze przedsięwzięcia poświęcone  są  w głównej mierze tej tematyce.


    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole przystąpili do konkursu proekologicznego „Stań po zielonej stronie mocy”, w którym chodzi o zgromadzenie jak największej ilości zużytych baterii, płyt CD/DVD, ładowarek, starych telefonów oraz zużytych tonerów od drukarek. W związku z tym zwracamy  się z uprzejmą prośbą o pomoc w zbiórce wymienionych powyżej przedmiotów.  
    Jest okazja, żeby zrobić wiosenne porządki i sięgnąć do szuflad, gdzie leży niepotrzebny sprzęt, czyli wspomniane już komórki, ładowarki, płyty CD (również z opakowaniami), a przede wszystkim zużyte baterie, które absolutnie nie powinny trafić na wysypisko śmieci.
    Nauczyciele i uczniowie SP nr 3 odwiedzają kolskie instytucje i firmy w celu zachęcenia do współpracy i zbierania wspomnianych już przedmiotów oraz dostarczenie ich do siedziby szkoły przy ul. Toruńskiej 68. Dotychczas zgromadzili zużytych przedmiotów za 24 49 punktów. Akcja będzie trwała do 15 czerwca 2013 roku.

Wspólnie zadbajmy o naszą PLANETĘ ZIEMIĘ!

 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego