Konkurs plastyczny WCIELENIE KAMIENIA - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkurs plastyczny WCIELENIE KAMIENIA

"Ze sztuką na ty"

Następnym konkursem zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole w którym nasi uczniowie licznie wzięli udział był konkurs pt. „WCIELENIE KAMIENIA”.

Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać pracę przestrzenną wykorzystując kamień lub kamienie, które kiedyś znalazł na podwórku, w lesie, czy na plaży. Oprócz kamieni można było wykorzystać inne dowolne materiały, a wielkość pracy mogła być dowolna.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, powstało mnóstwo pomysłowych, pięknych prac. Utrudnieniem dla nauczycieli  było dostarczenie kamiennych dzieł do siedziby biblioteki, ze względu na ich ciężar.

Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z całego powiatu. Wśród uczniów klas I – III z naszej szkoły nagrody otrzymali:

I miejsce – ŁUCJA MAJKOWSKA z kl. Ib,
II miejsce – MAX KLATKOWSKI z kl. Ib.

W kategorii uczniów klas IV – VI nagrody zdobyli:

I miejsce – DAWID NOWICKI z kl. Vb,
wyróżnienie – MARTYNA PRZYSTAŃSKA z kl. Vc.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród w dniu 9 czerwca do biblioteki szkolnej.

Opiekunowie:
                                                                                        Edyta Zabłocka,