„Ilustracje do baśni Andersena” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Ilustracje do baśni Andersena”

"Ze sztuką na ty"

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III pt. „ILUSTRACJE DO BAŚNI ANDERSENA”.
W terminie  od  początku   października  do  połowy  listopada  dzieci przypominały sobie ulubione baśnie (wzrosło zainteresowanie baśniami wśród czytelników) i wykonywały prace plastyczne w technice kolażu na kartce formatu A4 lub A3, przedstawiające ulubionych bohaterów baśni Andersena.
    Uczniowie wykazali duże zainteresowanie konkursem. Powstało wiele interesujących wyklejanek i wydzieranek, w których wykorzystano kolorowy papier, gazety, bibułę, tkaniny, brokat, włóczkę, folię aluminiową, plastelinę. Należy podkreślić, że najwięcej prac konkursowych wpłynęło od uczniów z klasy Ia i  IIIc.
    Trudno było wybrać najlepsze dzieło. Przy tak dużej ilości pięknych prac Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy, jednak po dłuższej naradzie przyznało trzy równorzędne nagrody (książki), które otrzymali:

Szymon  Rzeźnik z klasy Ia,
Anita  Karoń z klasy IIIc,
Sara Olejnicka z klasy IIIc.

Nagrodzone i najładniejsze prace można było obejrzeć na gazetce szkolnej.

Organizatorzy konkursu:
p.Mirosława Rybicka