"Zimowe Oszczędzanie z SKO" - Finał Konkursu - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

"Zimowe Oszczędzanie z SKO" - Finał Konkursu

SKO w naszej "Trójce"

Informowaliśmy już wcześniej w artykule: Wyniki Konkursu „ZIMOWE OSZCZĘDZANIE Z SKO”, że nasza szkoła zajęła 5. miejsce w ramach Ogólnopolskiego Konkursu SKO wśród dużych szkół, liczących powyżej 300 uczniów. W związku z tym faktem 28 maja br. w obecności całej społeczności szkolnej, przedstawiciele banku PKO BP przekazali na ręce dyrekcji naszej placówki nagrody – laptop i projektor multimedialny. Dodatkowo zaproszeni goście ofiarowali naszej szkole szczególną rzecz, jedną z pięciuset skarbonek wyprodukowanych w 2010 r., będących repliką skarbonek z 1920 r., które stanowiły inspirację do powstania logo banku. Ten limitowany upominek znajdzie honorowe miejsce w gablocie głównej wśród pucharów za różne osiągnięcia nasze „TRÓJKI”.

… a teraz kilka słów z historii SKO w SP3

Początki edukacji finansowej w naszej szkole sięgają roku 1987. Jej inicjatorem i opiekunem po obecną chwilę jest Pani Grażyna Trocińska. Placówka już wtedy świętowała sukcesy, zdobywała liczne nagrody rzeczowe i finansowe, za które kupowany był sprzęt audio-wizualny, wyposażenie sal lekcyjnych, biblioteki. W 2006 r. szkolne oszczędzanie zaczęło zanikać i na skutek tego miało kilkuletnią przerwę. W obecnym roku szkolnym działalność SKO została wznowiona, ale na nowych, lepszych zasadach. Obecnie uczniowie posiadają swoje oprocentowane konta internetowe (5%), do nich hasła i kody. Poza poczuciem dobrze spełnionego obowiązku edukacyjnego i wynikami konkursów SKO szkoła finansowo nic nie zyskuje. Procent dopisywany jest do kont uczniowskich.

W obecnym roku szkolnym PKO BP zorganizował trzy konkursy z zakresu edukacji finansowej. We wszystkich uczestniczyliśmy! Pierwszy, „Nowe SKO” miał na celu propagowanie idei SKO i zmobilizowanie, jak największej liczby uczniów do oszczędzania. Wówczas uczniowie otrzymali miłe upominki. Drugi - „Zimowe Oszczędzanie z SKO, w którym placówka zajęła wysokie 5. miejsce w kraju, dotyczył ilości zaoszczędzonych pieniędzy. Werdykt ostatniego „Dziś w SKO jutro w PKO” poznamy wkrótce. Liczymy również na pozytywny wynik.