Mała Kolska Liga na finiszu - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Mała Kolska Liga na finiszu

Wydarzenia sportowe

W ubiegłą sobotę, 22 marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbyły się ostatnie rozgrywki piłkarskie w obecnej edycji. Tym razem mecze rozgrywały cztery zespoły, które po fazie zasadniczej zajmowały cztery czołowe miejsca. Wśród najlepszych znalazła się I reprezentacja naszej szkoły, która zajmowała wysokie drugie miejsce. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Spotkały się w nich reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole – pierwsza i druga, Straszkowa oraz nasza. Wszystkie spotkania były bardzo emocjonujące, przy tym wyrównane. W dwóch pierwszych meczach naszym chłopakom zabrakło sportowego szczęścia, które nieznacznie przegrali. Trzeci mecz toczył się pod dyktando naszej reprezentacji. Do ostatniej minuty prowadziliśmy 2 : 1 i kiedy wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać nam zwycięstwa stało się coś zupełnie nie wytłumaczalnego. Na trzy sekundy przed zakończeniem meczu nasi rywale wyrównali stan meczu. Jednak dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu to nasi chłopcy cieszyli się z zajęcia trzeciego miejsca.

Następnie odbyła się uroczystość dekorowania zespołów. Burmistrz Miasta Koła, Mieczysław Drożdżewski w towarzystwie Pani Małgorzaty Łukasik, dyrektora MOSiR w Kole oraz przedstawicieli Malinowej Mamby wręczyli pamiątkowe puchary, dyplomy oraz dla każdego zawodnika drobne upominki.

Ostateczna klasyfikacja po rundzie play – off wyglądała następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole (I zespół);
II miejsce – Straszków;
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole (I zespół);
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole (II zespół).