MEMORIAŁ IM. HENRYKA SZURGOTA W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Idź do spisu treści

Menu główne

MEMORIAŁ IM. HENRYKA SZURGOTA W PIŁKĘ SIATKOWĄ CHŁOPCÓW

Wydarzenia sportowe

W tegorocznej edycji Memoriału udział wzięło 7 reprezentacji szkół podstawowych. Nasz zespół znalazł się w bardzo silnej grupie, pośród których byli reprezentanci powiatu kolskiego w zawodach rejonowych ze szkoły w Chełmnie, wicemistrzowie powiatu – szkoła z Łubianki, uczniowie szkoły sportowej z Turku o profilu piłka siatkowa oraz uczniowie ze szkoły w Głębokim. Na pierwszy mecz z Turkiem nasi zawodnicy wyszli mocno zmotywowani, jednak wielki stres jaki ogarnął chłopaków okazał się dodatkowym przeciwnikiem. Gra zupełnie nie układała się po naszej myśli. Popełnialiśmy liczne proste błędy, po których seriami traciliśmy punkty. Niestety mecz zakończył się wyraźną wygraną rywali 2:0. Kolejne spotkanie z wicemistrzami powiatu miało zgoła odmienny obraz. Pomimo tego, iż również ten mecz został przegrany, to jednak nasz zespół zaprezentował się lepiej. Powoli wchodząc w turniej, chłopcy opanowali zdenerwowani, nabrali pewności siebie co przełożyło się korzystnie na wynik trzeciego meczu ze szkołą w Głębokim, który ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0.

Poniesione dwie porażki w grupie spowodowały, że reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w grupie i dalej toczyła rywalizację o miejsca 5 – 7. W kolejnych meczach po przeciwnej stronie siatki stanęła reprezentacja z Babiaka i ponownie z Głębokiego. Pierwszy mecz zakończył się wyraźną wygraną naszych chłopców. Natomiast ostatnie spotkanie stało na wysokim poziomie z licznymi zwrotami akcji. Pierwszy set zakończył się wygraną naszych rywali, drugi zaś padł naszym łupem. O zwycięstwie więc decydował set trzeci. Na początku rywale odskoczyli na kilka punktów, nam pozostało „gonienie” wyniku. W połowie seta czas wzięty przez opiekuna wpłynął motywująco na zawodników, którzy ostatecznie wygrali set oraz cały mecz 2:1.  Zwycięstwo to pozwoliło naszym zawodnikom na zajęcie piątego miejsca w Memoriale.

Skład reprezentacji: Kacper Perz (6a), Szczeciński Aleksander, Więtczak Łukasz (obaj 6b) oraz Buczkowski Piotr, Kos Adrian, Robak Patryk i Trębacki Szymon (6c). Opiekun Pan Paweł Rakowski.