Eliminacje Wielkopolskiego Turnieju Orlika w Piłce Nożnej - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Eliminacje Wielkopolskiego Turnieju Orlika w Piłce Nożnej

Wydarzenia sportowe

Kościelec był gospodarzem rozgrywek sportowych w piłkę nożną szkół podstawowych w ramach Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2013 w Piłce Nożnej. W eliminacjach udział wzięło siedem zespołów podzielonych na dwie grupy. Pierwsza grupa to reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole – zespół II, Trzęśniewa, Dobrowa i Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Grupa druga to reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole – zespół I, Kościelca  oraz Ruszkowa Pierwszego. W poszczególnych grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Następnie zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach grając na „krzyż” toczyły walkę o wejście do ścisłego finału, w którym I i II miejsce zapewniało awans do zawodów powiatowych.

Nasza reprezentacja zmagania sportowe rozpoczęła od skromnej wygranej 1 :0 z reprezentacją szkoły z Trzęśniewa. Drugi mecz to zdecydowane zwycięstwo 3:0 z reprezentacją z Dobrowa. Bardzo ciekawy przebieg miało bratnie spotkanie z „Jedynką”, które na nasze nieszczęście nieznacznie zakończyło się wygraną naszych rywali 2:1. W konsekwencji nasi chłopcy zajęli II miejsce w grupie i w kolejnej fazie spotkali się z drużyną z Kościelca – zwycięzcami drugiej grupy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, zarówno nasi zawodnicy jak i rywali przeprowadzili kilka widowiskowych i składnych akcji, po których jednak bramki nie udało się zaznaczyć przewagi bramkowej. Druga połowa zaczęła się bardzo szczęśliwie dla nas, kiedy Łukasz Więtczak popisał się efektownym strzałem na bramkę zdobywając prowadzenie dla „Trójki”. Druga połowa to nieustanny napór rywali na naszą bramkę. Kiedy wydała się, że mecz zakończy się zwycięstwem, niespodziewanie przeciwnicy wyrównali stan meczu na 1 – 1. Zgodnie z regulaminem należało rozegrać dogrywkę, w której o zwycięstwie miała decydować „złota bramka”  bądź ostatecznie przeprowadzić serię rzutów karnych. Niestety, pod sam koniec drugiej połowy dogrywki, kiedy już nasi chłopcy mięli w głowach rzuty karne, zabrakło koncentracji i po dość prostym błędzie naszym rywalom udało się strzelić bramkę na miarę zwycięstwa i awansu do etapu powiatowego.