Projekt - eSzkoła Wielkopolska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Projekt - eSzkoła Wielkopolska

Szkolny informator

W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole rozpoczynają interdyscyplinarną przygodę, która pomoże połączyć przedmioty szkolne z kompetencjami interpersonalnymi uczniów. Ich zadaniem będzie stworzenie zbioru multimedialnych wpisów, poświęconych wybitnym postaciom wywodzącym się z lokalnej społeczności.

Grupa 20 wychowanków już rozpoczęła swoje działania. W ramach zajęć pozalekcyjnych odbywających się w ferie dzięki zastosowaniu metody projektu uczniowie samodzielnie dokonują wyboru celu, sposobu jego osiągnięcia i realizują go wykorzystując do tego nowoczesne technologie informacyjne: Internet, platforma edukacyjna.

W najbliższym czasie zaplanowana jest również wycieczka, której celem jest wzbogacenie wiedzy na temat historii naszego regionu.