„Śladami Marii Konopnickiej” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Śladami Marii Konopnickiej”

Wiadomości

„Krasnoludki są na świecie…” – wspólne obchody 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej - Projekt eTwinning.

Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej. 23 maja przypada 180. rocznica urodzin tej wybitnej polskiej pisarki. Konopnicka patronuje wielu polskim szkołom, więc dzień 23 maja 2022 jest dniem szczególnym dla społeczności tychże szkół.

Niniejszy projekt powstał, by szkoły partnerskie, noszące imię Marii Konopnickiej, mogły wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień poprzez szereg wspólnie podjętych działań. Jednym z efektów tej współpracy jest filmik „Śladami Marii Konopnickiej” stworzony przez Macieja Pigułę z klasy 7b do którego link znajdziecie poniżej:

Koordynatorki projektu:
                                                                                                                                              Patrycja Malczyk