„Laboratoria Przyszłości” w praktyce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Laboratoria Przyszłości” w praktyce

Wiadomości

Kreatywne myślenie oraz umiejętność doboru i obsługi narzędzi do realizacji zaplanowanych zadań to jeden z głównych warunków decydujących o efektywnym rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. W takim nastawieniu do szeroko rozumianej edukacji powstał nowy Program Rządowy „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest wzmocnienie i uatrakcyjnienie dotychczasowych procesów zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych z różnych dziedzin życia.

Więcej informacji o projekcie:

„Laboratoria Przyszłości”

Nasza szkoła wychodząc naprzeciw współczesnym oczekiwaniom społecznym i wymaganiom cywilizacyjnym, od 1 września 2022 roku rozpoczęła wdrażanie i realizację nowoczesnych form i metod nauczania wykorzystując nabyte w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” pomoce dydaktyczne.

Zobacz wyposażenie:

SP3 Koło w programie „Laboratoria przyszłości”

Już z początkiem pierwszego semestru roku szkolnego 2022/2023 wybrane zajęcia  realizowane były z użyciem nowego sprzętu, przykładowo:

1. Zajęcia informatyczny z drukarkami 3D, dzięki którym uczniowie mogli pozyskać wiedzę na temat budowy i działania tych urządzeń, ich zastosowania w różnych gałęziach gospodarki oraz zdobyć umiejętności projektowania modeli 3D do wydruk.

2. Lekcje informatyki, geografii, języka niemieckiego, przyrody, historii i chemii z zastosowaniem zestawów VR – gogli, które umożliwiły wirtualne przemieszczenie się w inną odległą rzeczywistość widzianą w trójwymiarze.

3. Lekcje informatyki z długopisami 3D rozwijające kreatywność i zdolności manualne.

4. Zajęcia z informatyki z zakresu programowania i robotyki z wykorzystaniem LEGO® Education dla szkół podstawowych.

5. Zajęcia z techniki z zastosowaniem stacji lutowniczych.

6. Lekcje informatyki w temacie umiejętności obsługi i zastosowania sprzętu foto-video oraz zagadnienia związane z edycją grafiki, fotografii i materiału filmowego.

7. Występy artystyczne oraz inne uroczystości szkolne przygotowane i przeprowadzone z użyciem sprzętu muzycznego.

Podejście do nowoczesnej edukacji realizowane w myśl programu „Laboratoria Przyszłości” umożliwia przekazywanie wiedzy w sposób innowacyjny. Bezpośredni kontakt ze specjalistycznym sprzętem i z różnego typu urządzeniami wpływa skutecznie na prawidłowy rozwój zdolności poznawczych uczniów.