Kolejny grudzień, kolejna zima, kolejne Mikołajki... - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Kolejny grudzień, kolejna zima, kolejne Mikołajki...

Wiadomości

To zawsze bardzo radosny czas dla wszystkich uczniów - tych młodszych i tych starszych. I chociaż nie mówi się o tym głośno - dla nauczycieli też ;) Czerwień mikołajkowych stylizacji od rana zalała szkolne korytarze i sale lekcyjne, a od świątecznych gadżetów troiło się w oczach.

Uczniów wszystkich klas odwiedzili wyjątkowi Goście - Pani Dyrektor w towarzystwie św. Mikołaja, jego pomocników i przesympatycznej żyrafy. A skoro Mikołajki to czas obdarowywania prezentami, również oni pamiętali o tym... Dla każdego mieli coś słodkiego i świątecznego zarazem - marcepanowego Mikołaja w czekoladzie! Ale żeby nie było aż tak słodko, jeden z pomocników Świętego dzierżył w dłoniach imponujących rozmiarów kij. Podobno okazał się on bezużyteczny... Nie mogło być inaczej, skoro w Szkole Podstawowej nr 3 uczą się tylko grzeczni uczniowie.

6 grudnia upłynął pod znakiem uśmiechów, wesołych spotkań w klasach, wzajemnego obdarowywania się upominkami. Znaleziono również czas na zrobienie wielu pamiątkowych zdjęć, aby było co wspominać.

Warto odnotować jeszcze jeden wyjątkowy fakt - uczniowie klasy 7b zrezygnowali z kupna upominków dla siebie, a przeznaczone na ten cel pieniądze przekazali dla Domu Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich prowadzonego przez Stowarzyszenie „Dajmy Szansę”.

(Katarzyna Łojewska)