Sprzatanie Świata 2022 - „w Koło odpadów” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Sprzatanie Świata 2022 - „w Koło odpadów”

Wiadomości

W ramach tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” 16 września 2022 roku na terenie Parku 600-lecia miała miejsce gra terenowa „w Koło odpadów”, w której wzięły udział kolskie Szkoły Podstawowe.

Zabawa polegała na rozwiązywaniu różnych zadań (rebusów, krzyżówek) z zakresu gospodarki odpadami. Uczniowie przemieszczali się do kolejnych stanowisk, wykonując zadania edukacyjne i zdobywając punkty. Wszystkim szkołom udało się prawidłowo odgadnąć hasło, którym było tegoroczne motto „Wszystkie śmieci są nasze”.

Grupa uczniów kolskiej „trójki” bardzo dobrze poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami o tematyce ekologicznej. „Ekotrójka” uplasowała się na drugim miejscu i otrzymała w nagrodę pakiet edukacyjny.

Patrycja Kubsik, Magdalena Roszak)