Czy to wczoraj czy to dziś - wszystkim nam potrzebny Miś i światło - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Czy to wczoraj czy to dziś - wszystkim nam potrzebny Miś i światło

Wiadomości

Od kilku lat tradycją naszej szkoły stały się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przygotowania do misiowego święta trwały wiele dni. W ramach uroczystości uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego, tworząc własne misie. Wszystkie były piękne i wyjątkowe.

24 listopada 2022 roku dzieci klas IV - VIII przyszły do szkoły w towarzystwie swoich miękkich i puchatych przyjaciół. Obecność ulubionych przytulanek sprawiła, że ten dzień był dla dzieci szczególnie miły. Dodatkową atrakcją stanowił słodki poczęstunek przygotowany przez uczennice klasy VIIIa oraz wizyta szkolnej maskotki SKO „Żyrafki Lokatki”.

Jeśli marzy Wam się samodzielnie wykonany Miś, podajemy prostą instrukcję jego wykonania.

Potrzebne materiały: prostokątna gąbka do mycia ciała, 5 gumek recepturek, oczy i pyszczek (naklejki), wąska wstążeczka długości ok. 15 cm.

Sposób wykonania:
1. Załóż gumkę na 1/3 wysokości gąbki.
2. Powtórz tę samą czynność na wszystkich 4 rogach gąbki.
3. Na tak przygotowanej sylwetce misia przyklej oczy i pyszczek.
4. Zawiąż kokardkę w miejscu założenia pierwszej gumki (punkt 1.)

Teraz możesz cieszyć się swoim nowym przyjacielem.
Za zebrane w trakcie imprezy środki finansowe zakupione zostały latarki oraz baterie, które przekazano organizatorom zbiórki pomocowej na rzecz obywateli Ukrainy przebywających na okupowanych terenach.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz całej społeczności szkolnej pragniemy podziękować Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole oraz Firmie Walkowiak za pomoc w organizacji naszej akcji.

(Danuta Borowska)