Celebrujmy nasze piękne polskie tradycje Bożonarodzeniowe - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Celebrujmy nasze piękne polskie tradycje Bożonarodzeniowe

Wiadomości

Piątek, 22 grudnia 2023 roku był w Szkole Podstawowej nr 3 dniem wigilijnych wzruszeń... Pięknie udekorowane stoły, odświętnie ubrani uczniowie, wśród nich wzruszeni Nauczyciele i Rodzice, którzy zadbali o świąteczną oprawę. W klasach rozbrzmiewały dźwięki pięknych, tradycyjnych kolęd i znanych na całym świecie Bożonarodzeniowych przebojów. Ale to nie wszystko... Jak przystało na szkołę, w której muzyka towarzyszy Uczniom na co dzień i dla których jest ona rozwijaną przez Nich pasją, na szkolnych korytarzach dało się słyszeć dźwięki trąbek, gitary czy keyboardu. Kolędy zagrane przez Uczniów były przysłowiową wisienką na torcie :)

To był naprawdę piękny dzień - wspólne siedzenie przy stole, wesołe rozmowy, serdeczny śmiech, zwyczajne bycie ze sobą... Jako wychowawczyni klasy 6a życzyłam moim Uczniom, aby zawsze byli wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Życzyłam Im tego bez względu na to, czy religia odgrywa w ich życiu bardzo ważną rolę, czy jest przez nich traktowana jako część rodzinnej tradycji. To nie jest ważne... Najważniejsze jest, aby każdy z nas był po prostu dobrym człowiekiem. Celebrujmy nasze piękne polskie tradycje Bożonarodzeniowe. Niech będą one traktowane przez wszystkich - tych mniejszych i tych większych jako element naszej polskości.

(Katarzyna Łojewska)