Podróże kształcą... - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Podróże kształcą...

Wiadomości

Uczniowie klas 3b i 3c spędzili dzień 14 marca 2023 roku w Łodzi. W Teatrze Arlekin obejrzeli nowoczesną wersję Kopciuszka, pełną kolorowych strojów, świateł i rekwizytów.

Kolejnych mocnych wrażeń dostarczyła wizyta w Manufakturze. Na wystawie Experymentarium będącym interaktywnym przedsięwzięciem, uczniowie w ciekawy i zabawny sposób mogli poznać często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych.

Powrót do domu był pełen wspomnień i żalu, że to już koniec tej ciekawej przygody.

(Joanna Migus-Matusiak)