Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam…”

(Konfucjusz)

19 stycznia 2023 roku uczniowie z klasy 2a i 3a mieli okazję zwiedzić podziemną trasę turystyczną. Ponad 2 godzinny program obejmował prelekcję dotyczącą historii powstania złóż kłodawskich i zastosowania soli, zjazd klatką na poziom 600 metrów pod powierzchnią ziemi oraz spacer wyrobiskami korytarzowymi.

Człowiek najlepiej uczy się przez czynny udział, a także emocje i pytania jakie temu doświadczaniu towarzyszą. Podróże kształcą, tak więc zaangażowanie ciała a także umysłu, refleksje oraz wnioski pozostaną na długo w pamięci.

(Ewa Komorowska)