Wycieczka do Kopalni Soli w Kłodawie

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

Dnia 19 listopada 2012r. uczniowie klas III  byli na wycieczce w Kłodawie i zwiedzili Kopalnię Soli.

Pierwszą atrakcją był
zjazd windą 600 metrów pod ziemię z prędkością 6m/s. Następnie pan przewodnik oprowadził nas tajemniczymi tunelami opowiadając wiele ciekawych historii i legend. Widzieliśmy komnatę Drakuli, ładunki wybuchowe, wózki pełne soli, przepiękną Kaplicę św. Kingi, a w niej tablicę ku pamięci zmarłych górników oraz figurkę patronki wykonaną z soli. Obejrzeliśmy również w wykuwanej przez dwa lata komorze solnej scenę, na której pobito rekord Guinesa w koncercie zagranym najniżej pod ziemią. Najbardziej podobał nam się korytarz zwany strefą wolnego lizania. Mogliśmy tam polizać ściany i przekonać się, że na prawdę są z soli. Na koniec naszej wizyty w kopalni każdy mógł wybrać sobie bryłkę odłamków solnych, by wziąć ją na pamiątkę z wycieczki, która dostarczyła nam mnóstwo wrażeń.