Mini Mistrzostwa – Koło 2012 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Mini Mistrzostwa – Koło 2012

Wydarzenia sportowe
 
 
 


    
Pierwszy czerwcowy weekend oznaczał dla reprezentacji naszej szkoły udział  w  Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Kole oraz Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Inauguracja zmagań sportowych odbyła się uroczystym otwarciem w auli ZSRCKU w Kościelcu, podczas którego dokonano losowania poszczególnych grup oraz przyporządkowania zgłoszonym zespołom nazw państw biorących udział w Euro 2012. Zawodnicy naszej szkoły znaleźli się w grupie A wraz z zespołem z Ukrainy oraz reprezentantami Zespołu Szkół nr 1 w Kole oraz Szkoły Podstawowej w Kościelcu. Grupa B to zespół    z Winnicy I (Ukraina), Kalinówki (Ukraina) i Olimpii Koło. Po przyporządkowaniu nazw państw grupy wyglądały następująco:


Grupa A
Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole – Czechy;
Winnica II (Ukraina) – Grecja;
Szkoła Podstawowa w Kościelcu – Polska;
Zespół Szkół nr 1 w Kole (Szkoła Podstawowa) – Rosja.

Grupa B
Winnica I (Ukraina) – Holandia;
Kalinówka (Ukraina) – Dania;
Olimpia Koło – Niemcy.


    
Pierwszy dzień upłynął na rozgrywkach grupowych. Zgodnie z regulaminem mecze odbywały się systemem „Każdy z Każdym:”. Do półfinałów zakwalifikowały się zespoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych grupach. Po pierwszym dniu kolejność przedstawiała się następująco:


Grupa A
Winnica II
SP nr 3 w Kole;
ZS nr 1 w Kole;
SP w Kościelcu.

Grupa B
Winnica I
Kalinówka
Olimpia Koło.


    W sobotę 2 czerwca na Orliku w Kościelcu zostały rozegrane mecze półfinałowe. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się reprezentacja „Trójki” i zespół Winnicy I. Mecz był bardzo emocjonujący. Kibicom bardzo trudno było wskazać faworyta, ponieważ spotkały się ze sobą dwa równorzędne zespoły.  Pasjonujące spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się wynikiem remisowym 4:4.  O zwycięstwie miały więc zadecydować rzuty karne. Ostatecznie lepszymi egzekutorami okazali się goście wygrywając nieznacznie 4:3. Należy podkreślić, że właśnie ten mecz zdaniem trenerów  i kibiców został okrzyknięty najlepszym spotkaniem w całym turnieju.

    W niedzielne przedpołudnie na boisku ORLIK przy ul. Dąbrowskiego w Kole uczniowie naszej Szkoły niezwykle ambitnie i z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji o III miejsce z zespołem  z Ukrainy – Winnica II. Dobrze zmotywowani zawodnicy z „Trójki” bardzo szybko osiągnęli optyczną przewagę nad rywalem, co ostatecznie przełożyło się na strzelenie w I połowie dwóch bramek. Po zmianie stron nasza reprezentacja strzeliła jeszcze trzy bramki. Pod koniec meczu zawodnikom z Ukrainy udało się zdobyć dwa gole i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 ze wskazaniem na naszych dzielnych zawodników.

    
Uczeń z naszej szkoły Damian Grabowski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w klasyfikacji szkół podstawowych. Ten sam zawodnik odebrał również wyróżnienie w klasyfikacji najlepszego strzelca.

    Turniej odbył się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ukrainy w Polsce Pana Markijana Malskyego, Wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pana Eugeniusza Grzeszczaka oraz Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana  Ireneusza Niewiarowskiego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego