Magia Świąt Bożego Narodzenia

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Z myślą o pielęgnowaniu tradycji i dobrych zwyczajów oraz przekazaniu tych wartości dzieciom i młodzieży postanowiliśmy sprawić, by ostatnie dni przed zimową przerwą świąteczną były jeszcze bardziej wesołe.

W piątek, 18 grudnia br. w sali gimnastycznej naszej szkoły miała miejsce uroczysta wieczerza wigilijna, do której zasiedli wszyscy pracownicy placówki, emerytowani nauczyciele oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Koła - Pan Stanisław Maciaszek,  Przewodniczący Rady Miasta - Pan Artur Szafrański, Poseł na Sejm RP - Leszek Galemba
, Radny Powiatu Kolskiego - Pan Grzegorz Fiałkowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP3 - Pani Elżbieta Frankowska.

Tytułem wstępu głos zabrała Dyrektor szkoły - Pani Jolanta Wąsowicz, następnie wyżej wymienieni przedstawiciele władz lokalnych złożyli wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia.

Najważniejszą częścią szkolnej wigilii był występ jasełkowy z udziałem naszych pociech – uczniów SP3, zaprezentowany w pięknej scenerii, baśniowych aranżacjach kolęd i innych utworów o charakterze świątecznym.

Bożonarodzeniowy program artystyczny obejrzeli również uczniowie naszej szkoły: klasy I-III wraz z zaproszonymi dziećmi z kolskich przedszkoli w poniedziałek (21 grudnia br.), a klasy IV-VI we wtorek (22 grudnia br.), ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną.

Poza występami jasełkowymi, iście świąteczny i radosny nastrój, który zapanował w naszej szkole spotęgowały: świąteczny ubiór większości uczniów przebranych za mikołaja, anioła, renifera czy inne postaci kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozbrzmiewająca na szkolnych korytarzach podczas przerw międzylekcyjnych świąteczna muzyka. Tak było w przedświąteczny poniedziałek, 21 grudnia 2015 roku.

22 grudnia, ostatni dzień nauki w roku kalendarzowym 2015 upłynął pod znakiem tradycyjnych spotkań wigilijnych w klasach. Przy dźwiękach kolęd i współczesnych piosenek świątecznych uczniowie podzielili się opłatkiem, a później zasiedli do pięknie przystrojonych stołów, by w gronie klasowym spożyć przygotowane przez siebie potrawy.

Przypomnijmy sobie, jak obchodzoliśmy Boże Narodzenie rok temu:

Radosny czas Świąt Bożego Narodzenia 2014