Konkursu historyczny „Powstanie styczniowe w powiecie kolskim” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Konkursu historyczny „Powstanie styczniowe w powiecie kolskim”

Wiadomości

Z okazji obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, w dniu 16 marca 2023 roku odbył się konkursu historyczny „Powstanie styczniowe w powiecie kolskim” dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, zorganizowany przez Czytelnię Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Krzysztof Witkowski – Burmistrz Miasta Koła oraz Robert Kropidłowski – Starosta Powiatu Kolskiego.

Głównym założeniem konkursu było wzbudzenie wśród młodzieży zainteresowania historią naszego miasta Koła, przybliżenie dziedzictwa kulturowego regionu, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych oraz wdrażanie do rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Do konkursu zgłoszono 10 kandydatów ze Szkół Podstawowych: nr 1 w Kole,  nr 3 w Kole,  nr 4 w Kole,  w Brdowie i w Wólce Czepowej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru.

Jury powołane przez Organizatora konkursu w składzie: Tomasz Nuszkiewicz, Sławomira Królak i Konrad Kołodziejski wyłoniło następujących finalistów:

I miejsce: Wiktor Pisznot, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

II miejsce: Maciej Gałązka, Szkoła Podstawowa w Brdowie
III miejsce: Filip Gwizd, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kole

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Urzędu Miasta w Kole oraz Starostwa Powiatowego w Kole, a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole.

Naszych uczniów do konkursu przygotowała Pani Mirosława Rybicka.

(źródło informacji: “Powstanie styczniowe w powiecie kolskim” – wyniki konkursu : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole (biblioteka-kolo.pl)