Projekt „DziałaMY” już za nami! - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Projekt „DziałaMY” już za nami!

Wiadomości

W tym roku szkolnym, po raz pierwszy, wzięliśmy udział w programie „DziałaMy”, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO. Głównym celem programu jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania osób młodych w sprawy publiczne w samorządach. Udział w akcji wzięło 25 szkół z województwa wielkopolskiego.

Naszym zadaniem było włączenie się w akcje społeczne na terenie naszego miasta. Zaangażowani uczniowie z klasy 8a i 8c wzięli udział w warsztatach na temat starości z wykorzystaniem kombinezonu starości oraz w warsztatach o tematyce niepełnosprawności.

Kolejnym działaniem było utworzenie szkolnego budżetu obywatelskiego. Polegał on na zgłaszaniu projektów, które zostały poddane głosowaniu wśród społeczności szkolnej. Spośród wielu pomysłów zgłoszonych przez uczniów, wygrał projekt zakupu profesjonalnych piłek lekarskich.

To była ciekawa inicjatywa, dzięki której nauczyliśmy się jak być aktywnymi, uważnymi na otoczenie młodymi obywatelami i społecznikami. Koordynatorami projektu były Patrycja Malczyk i Marzena Łuczyńska.

(Patrycja Malczyk)