„Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna…” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna…”

Wiadomości

Corocznie, w okresie poprzedzającym obchody Narodowego Święta Niepodległości, podczas lekcji historii, języka polskiego i muzyki, w ramach zaplanowanych działań dydaktycznych realizowane jest wychowanie patriotyczne. Ma ono na celu:

- przekazanie uczniom wiedzy o wydarzeniach z przeszłości, które pozwoliły naszej ojczyźnie na nowo odrodzić się – odzyskać wolność i niepodległość,

- umożliwić poznanie literatury historycznej i pieśni patriotycznych, które powstały w okresie walki o niepodległość Polski,

- nauczyć pielęgnowania tradycji i obyczajów narodowych oraz poszanowania dziedzictwa kulturowego.

Uwieńczeniem tych działań edukacyjnych jest uroczysty apel w formie montażu literacko-muzycznego, rozpoczynający się odśpiewaniem przez całą społeczność szkolną czterech zwrotek hymnu państwowego.

„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,
Tu każdy kwiat do niej się przyzna,
Źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze
.