Ogólnopolska Gala SKO 2023 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Ogólnopolska Gala SKO 2023

Wiadomości

Opiekunowie SKO, Patrycja Kubsik i Magdalena Roszak, 13 października 2023 roku wzięły udział w Ogólnopolskiej uroczystej gali finałowej konkursu sko dla szkół i nauczycieli. Gala była okazją do wręczenia Nauczycielom - laureatom Konkursu SKO platynowych, złotych oraz srebrnych odznak. Na Gali nasi opiekunowie odebrali srebrne odznaki. Wydarzenie to miało miejsce w zabytkowym budynku Ufficio Primo w Warszawie.

Gala była również ucztą intelektualną oraz ciekawym doznaniem artystycznym. Zaproszeni goście wysłuchali inspirujących wykładów. Magdalena Bigaj, twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa w swojej prelekcji opowiedziała o ważnych aspektach związanych z higieną cyfrową oraz funkcjonowaniem człowieka w internecie. Mówczyni wyjaśniła między innymi dlaczego Internet i smartfony wpływają na ludzi w każdym wieku, a także omówiła zasady, których należy przestrzegać, aby używać technologii z korzyścią dla siebie i innych. Grzegorz Chłopek, Wiceprezes PKO TFI zaprezentował wykład pt. Jak pogodzić inwestowanie z oszczędzaniem, podczas którego przedstawił kwestie dotyczące zarządzania finansami z perspektywy dzieci i dorosłych. Zwieńczeniem wieczoru był recital Natalii Kukulskiej oraz inspirujące rozmowy w kuluarach.

(Patrycja Kubsik i Magdalena Roszak)