Po pierwsze bezpieczeństwo! - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Po pierwsze bezpieczeństwo!

Wiadomości

We wrześniu w budynku naszej szkoły pojawił się dym. Na szczęście okazał się elementem próbnej ewakuacji przeciwpożarowej. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom i pracownikom szkoły jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Cała akcja, pod czujnym okiem straży pożarnej, przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.

Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie głównym priorytetem był brak paniki, dostosowywanie się do zaleceń, szybkość i zwinność w opuszczaniu zagrożonego terenu.

Pragniemy podkreślić, że takie ćwiczenia stanowią istotną kwestię w funkcjonowaniu każdej placówki oświatowej, ponieważ przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Nasza społeczność szkolna doskonale sprawdziła się w sytuacji kryzysowej, wykazując się znajomością odpowiednich przepisów i wzorców zachowania.

(Patrycja Malczyk)