Ślubowanie klas pierwszych 2022 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Ślubowanie klas pierwszych 2022

Wiadomości
 
Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz?
Między swemi.
W jakim kraju?
W polskiej ziemi.
Czym ta ziemia?
Mą ojczyzną.
Czym zdobyta?
Krwią i blizną.
Czy ją kochasz?
Kocham szczerze.
A w co wierzysz?
W Polskę wierzę.W dniu 26 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość ta rozpoczęła się od powitania wszystkich przybyłych. Pani Dyrektor skierowała kilka słów do zaproszonych gości, rodziców, a przede wszystkim uczniów:

Drodzy Pierwszoklasiści!

Chciałabym powitać Was w społeczności szkolnej „Kolskiej Trójki”. Jestem przekonana, że każdy dzień spędzony z Nami będzie dla Was interesującą podróżą, fantastyczną przygodą podczas której poznacie nowe wiadomości, ciekawe postacie, nawiążecie przyjaźnie, zdobędziecie doświadczenia. Myślę, że na swej drodze zdobywania wiedzy przekonacie się, że możecie tu liczyć na ludzi, którzy będą nieść pomoc w każdej sytuacji.

Szanowni Goście, Drodzy Rodzice!

Jesteśmy wdzięczni za to, że zaufaliście Naszej placówce. Pragnę podkreślić, że uczą tu doświadczeni nauczyciele, którzy ciągle poszukują nowoczesnych metod na docieranie do umysłów naszych uczniów, a Państwa dzieci.

Mogę śmiało powiedzieć, że niezmiernie ważne dla Nas, Kadry Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole jest wzajemna współpraca, każde wsparcie, pomoc, dobre słowo, obiektywna ocena. Te czynniki są dla Nas bezcenne, gdyż na nich  opieramy planowanie dalszego rozwoju naszej placówki. I już dzisiaj  zapraszam do współdziałania.  


Uroczyste ślubowanie klas pierwszych wzbudza wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Pierwszoklasiści przygotowali oraz przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne.

Następnie uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na uczniów klasy pierwszej, ślubując być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę oraz być dobrym kolegą, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkoły!

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.                                                                                                                                          (Daria Jarmuszkiewicz)

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego