„Drzewka przyjaźni” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Drzewka przyjaźni”

Wiadomości

„Są takie wydarzenia - które przeżyte wspólnie - muszą zakończyć się przyjaźnią”. Te słowa wspaniałej autorki, J.K. Rowling pojawiły się na tablicy upamiętniającej naszą akcję pt. „Drzewka przyjaźni”. To symboliczne wydarzenie, podczas którego zasadziliśmy trzydzieści trzy tuje. Każde drzewko reprezentuje ucznia z Ukrainy.

W wydarzeniu brał udział także Burmistrz Miasta Koła, Pan Krzysztof Witkowski. Rośliny zostały zakupione ze specjalnego Funduszu Pomocy Ukrainie. Głównym zadaniem tych symbolicznych elementów jest upamiętnienie chwili, kiedy do naszej społeczności szkolnej dołączyły kolejne osoby i na stałe zapisały się na kartach historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że ważnym elementem edukacji są działania ekologiczne oraz kształtowanie nawyków dbania o środowisko.

(Patrycja Malczyk)

Zdjęcia wykonał uczeń klasy 8c - Jan Pluchrat