Menu główne
W ramach podjętej przez klasę 2c innowacji pedagogicznej pt. „Unia Europejska na wyciągnięcie ręki” uczniowie w pierwszej kolejności zapoznali się ze swoją „małą ojczyzną” – miastem Kołem.
Na podstawie mapy i przyniesionych przez uczniów książek o swoim mieście dzieci uczyły się i odnajdywały najważniejsze punkty historyczne naszego miasta. Miały przy tym wiele frajdy, mając możliwość ujrzenie swojego miasta z lotu ptaka. Było to ciekawe doświadczenie nawiązania do legendy powstania nazwy miasta Koła. Zgodnie z jednym z podań nazwa miasta związana jest z jego położeniem w zakolu Warty.
Uczniowie wraz z nauczycielami czytali legendę o mieście Kole, oglądali fotografie z przeszłości oraz aktualne szukając podobieństw i różnic. Mogły zaobserwować zmiany jakie zaszły na przestrzeni lat w wyglądzie miasta Koła, jak pięknie się ono rozwinęło dzięki liczny inwestycją, które mogły być zrealizowane dzięki funduszom pozyskanym z dotacji z Unii Europejskiej.
W dalszej części pogadanki uczniowie przeszli do wykonania makiety wycinka planu miasta Koła. Na podsumowanie zajęć została wykorzystana „Malowanka z 660. Rocznicy lokacji miasta Koła”, którą uczniowie otrzymali z Urzędu Miasta Koła.
(Patrycja Kubsik, Magdalena Roszak, Małgorzata Wolszlegier)