Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022

Wiadomości
 
 
 


Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie!


Za nami wyjątkowy dzień. 1 września to szczególna data w naszych kalendarzach. Zaczynamy kolejny rok szkolny, czyli nowy rozdział i wspaniałą podróż.


W murach naszej szkoły pojawili się szczególni goście, którzy zostaną z nami na dłużej. To uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną. Z ogromną przyjemnością w naszej społeczności szkolnej chciałabym przywitać uczniów, którzy przyszli do nas z innych szkół. Jestem przekonana, że wszyscy szybko poczujecie się wśród nas dobrze i bezpiecznie. A szkolne doświadczenia i wspomnienia pozostaną z Wami na długie lata.

Bardzo się cieszę, że ponownie mogę spotkać wszystkich pozostałych uczniów naszej szkoły. To ogromna satysfakcja widzieć Wasze uśmiechnięte i szczęśliwe twarze. Przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków.  Pamiętajcie jednak, że każde nowe wyzwanie daje możliwość poszerzania horyzontów, odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła. My, nauczyciele, zawsze będziemy tuż za Wami, by wskazywać Wam drogę i razem szukać rozwiązań w problemach.

Z tego miejsca pragnę także zwrócić się do rodziców i nauczycieli. Życzę Państwu dużo cierpliwości i spokoju oraz wielu powodów do zadowolenia. Jak zawsze liczę na owocną współpracę, a w tym trudnym czasie – na szczególne wsparcie.

Dzisiaj, podczas uroczystej inauguracji, towarzyszyli nam wspaniali goście
– Pan Sebastian Kuty, Przewodniczący Rady Rodziców oraz Pan Grzegorza Fiałkowski, absolwent naszej szkoły. Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza, otrzymaliśmy materiały edukacyjne na cały okres szkoły podstawowej  dla dzieci z Autyzmem. Dzięki takiej pomocy, będziemy mogli uatrakcyjnić zajęcia specjalistyczne i dydaktyczne.

1 września
, to nie tylko data rozpoczynająca nowy cykl dydaktyczny. Początek roku szkolnego w Polsce zbiega się z jedną z najtragiczniejszych rocznic w naszej historii. Dokładnie 82 lata temu wybuchła II wojna światowa. Chcąc oddać hołd poległym obywatelom klasy 8a i 8c, wraz z wychowawcami złożyli kwiaty przy pomniku zamordowanych nauczycieli. Delegacja naszej szkoły upamiętniła także ofiary wybuchu II wojny światowej na cmentarzu parafialnym.

Na zakończenie jeszcze raz składam wszystkim członkom naszej społeczności szkolnej zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Mam nadzieję, że czeka nas 10 miesięcy fantastycznej podróży po ścieżkach i zakamarkach wiedzy.


                                                                                                                                                Dyrektor szkoły
                                                                                                                                              Grażyna Trocińska                                                                                                                             

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego