Szkolna wycieczka do Łodzi - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Szkolna wycieczka do Łodzi

Wiadomości

W  dniu 12 marca 2024 roku uczniowie klasy 1b i 1c uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 - Miasto Kultury w Łodzi - Ulica Żywiołów oraz uczestnictwo w spektaklu teatralnym w Teatrze Piccolo w Łodzi.

W Centrum Nauki uczniowie mieli możliwość uczestniczyć aktywnie w eksperymentach związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. A to wszystko połączone ze świetną zabawą. Natomiast podczas sztuki teatralnej pt. „Skarb Kapitana Haka” uczniowie mieli okazję kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo. Udział w takim wydarzeniu uwrażliwia dzieci na otaczający je świat i jego ukryte piękno, a także służy podnoszeniu kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i odpowiedniego zachowania się w tetrze.

(Patrycja Kubsik)