W świątecznym nastroju… - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

W świątecznym nastroju…

Wiadomości
 
 
 


Ubieranie choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, łamanie się opłatkiem, przygotowanie dwunastu wigilijnych potraw czy pozostawienie wolnego miejsca przy stole – to tylko wybrane tradycje, które towarzyszą nam co roku podczas świąt Bożego Narodzenia. Nie mogło ich zatem zabraknąć również w murach „kolskiej trójki”. Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi wespół z zaproszonymi gośćmi – Burmistrzem Miasta Koła Krzysztofem Witkowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Sobolewskim oraz Sekretarz Miasta Koła Moniką Ciesielską – zasiedli bowiem do uroczystej kolacji wigilijnej, podczas której było pod dostatkiem nie tylko smacznych potraw, ale przede wszystkim ciepłych słów i życzeń stanowiących kwintesencję każdych świąt. Warto dodać, że również emerytowani nauczyciele zasilili grono uczestników spotkania.

 
 


Nim jednak na stole pojawiły się postne potrawy, o ucztę dla duszy zadbała pani Anna Cicha, która przygotowała część artystyczną. Dzięki adaptacji „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa udaliśmy się w podróż do XIX-wiecznego Londynu, aby dzięki historii tam ukazanej przypomnieć sobie, co w naszym życiu stanowi prawdziwą wartość. Młodzi aktorzy z klas 3b i 4b brawurowo odegrali swoje role, a publiczność z podziwem przyglądała się kreacjom, które zaprezentowali. Kto wie, może ktoś zebranych nawet uronił łzę… A była ku temu okazja, bo i oprawa muzyczna stanowiła ucztę dla zmysłów, a wykonane kolędy zapewne skłoniły do refleksji.

Wszystko to w iście magicznym entourage'u, bo również od scenografii nie można było oderwać oczu.


I jakże pośród takiej oprawy nie poczuć aury Świąt? Uśmiech, który gościł na twarzach przybyłych, oraz gwar rozmów świadczą o tym, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

     
                                                                                                                                            (Karolina Cieślak)

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego