Żegnaj szkoło, witajcie wakacje! - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!

Pora trzepać wesoło słowa jak futra na wiosnę
oraz czasowniki przez dni lata odmieniać!

Julian Przyboś Lipiec

21 czerwca 2024 roku po raz kolejny korytarze rozbrzmiały głośnym gwarem, a przed naszymi oczami rozpościerały różnokolorowe barwy przepięknych kwiatów. Koniec roku szkolnego to wyjątkowy moment w życiu każdej społeczności szkolnej. Jest to czas podsumowań, refleksji i radości z osiągniętych sukcesów. To również okazja do uhonorowania uczniów za ich ciężką pracę, determinację i osiągnięcia, które zdobyli w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy.

Tegoroczne zakończenie roku to nie tylko podsumowanie pracy całej społeczności szkolnej. Czerwcowa uroczystość stanowiła chwilę refleksji i wzruszenia, bowiem pożegnaliśmy ważnego członka kadry nauczycielskiej. Po 38 latach na zasłużoną emeryturę odeszła pani Grażyna Trocińska – dyrektor szkoły oraz nauczyciel matematyki. Pod jej kierownictwem szkoła przeszła ogromną metamorfozę - nowe szkolne skrzydło, salę językową, nowoczesny sprzęt, „Przystanek Zieleń”. Moglibyśmy wymieniać jeszcze wiele zasług, ale tak naprawdę pragniemy podziękować Pani za oddanie naszej szkole pięciu lat, przepełnionych różnymi wydarzeniami dziejowymi. Przed Panią zasłużony czas odpoczynku, czas realizacji osobistych marzeń. Wiemy jednak, że będzie to czas na odkrycie czegoś nowego, co przysłuży się miastu i jego mieszkańcom.

Kochani uczniowie, przed wami upragnione wakacje. Życzymy Wam wspaniałych przygód i niesamowitych wspomnień. Podczas cudownego lata, przepełnionego zielenią i słońcem, pamiętajcie jednak o najważniejszym - o bezpieczeństwie. Czekamy na was w gmachu ukochanej szkoły, bo nowy rok szkolny przyniesie nam wiele wyzwań i ciekawych celów.

Do zobaczenia we wrześniu!

(Patrycja Malczyk)