„A może właśnie tam?” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„A może właśnie tam?”

Wiadomości

Przed uczniami klas ósmych stoi trudne zadanie wyboru dalszej drogi edukacji. Dużym wsparciem w podjęciu właściwej decyzji  jest uczestniczenie w Dniach Otwartych szkół na poziomie ponadpodstawowym.

18 października 2023 r. nastolatki z Kolskiej Trójki miały okazję brać udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, które kształci przyszłych:
- techników mechanizacji rolnictwa;
- mechaników - operatorów pojazdów i maszyn rolniczych;
- techników architektury krajobrazu;
- techników żywienia i usług gastronomicznych.

W tej samej placówce mieści się Branżowa Szkoła I Stopnia, która przygotowuje do wykonywania takich zawodów, jak kucharz czy ogrodnik.

Podczas wizyty w Centrum Kształcenia uczniowie uzyskali  wiele cennych informacji dotyczących kierunków kształcenia, praktyk zawodowych oraz możliwości i warunków zamieszkania w internacie. Mogli obejrzeć sale lekcyjne, warsztaty, pracownie oraz wiele innych pomieszczeń należących do szkoły. Sporą atrakcją dla zwiedzających była możliwość zapoznania się z maszynami i sprzętami rolniczymi, ogrodniczymi oraz kuchennymi. Niemałą niespodziankę dla młodzieży stanowił pokaz pomocy przedmedycznej.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, której dopełnieniem była degustacja potraw i słodkości przygotowanych przez uczniów szkoły w Powierciu. Miłym akcentem było spotkanie z absolwentami naszej szkoły, którzy zdobywają kwalifikacje zawodowe w Centrum Kształcenia.

Proponowana oferta edukacyjna oraz niezwykły klimat odwiedzanej szkoły zaowocowały licznymi deklaracjami podjęcia nauki w tejże placówce.

(Danuta Borowska)