Dzień Edukacji Narodowej 2021 na wesoło... - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Dzień Edukacji Narodowej 2021 na wesoło...

Wiadomości
 
 
 


Środowe popołudnie stało się okazją do celebrowania kolejnego Dnia Nauczyciela, a tak naprawdę - święta edukacji. To bardzo ważny dzień, który co roku przypomina uczniom, rodzicom i nauczycielom jak ważną wartością w życiu człowieka jest niczym nieograniczona możliwość zdobywania wiedzy. Dostęp do edukacji  powinien być prawem każdego człowieka, w każdym zakątku ziemi...
       

My, w kolejnym roku upływającym pod znakiem pandemii COVID, świętowaliśmy skromnie, ale z piękną recytacją i piosenką na ustach. Na początku uroczystości nastoletni konferansjerzy zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły do wysłuchania specjalnego koncertu życzeń. I tak po słowach: „Chcemy mówić wiersze i zaśpiewać ładnie” zaczęła się pierwsza część koncertu dedykowana Pani Dyrektor - były oczywiście życzenia samych sukcesów, jak najmniej trosk i trudu, a jak najwięcej radości... Druga część koncertu rozbrzmiała dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, padły piękne słowa: „By wiatr Jej pachniał, śmiech Jej szumiał...” W końcu nadszedł czas poświęcony nauczycielom uczącym starszych uczniów naszej szkoły. Padły więc życzenia dla nauczycieli języka polskiego, historii, plastyki i techniki. Nie mogło zabraknąć życzeń dla nauczycieli matematyki, przyrody, biologii, geografii, informatyki, religii. Ciepłe słowa popłynęły również do pań anglistek, bibliotekarek i nauczycieli religii.
           

Wisienką na torcie okazał się występ naszych młodych artystek - Igi i Mai, których piękny śpiew wywołał dreszczyk emocji... Wyśpiewane życzenia były kwintesencją tej uroczystości.
                                                                                                                                                                 (artykuł: Katarzyna Łojewska)

 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego