Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku

Wiadomości

2 czerwca 2023 roku w Toruniu odbył się centralny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. W kategorii szkół podstawowych wzięło w nim udział 48 uczniów z całej Polski, w tym uczęszczający do naszej szkoły Jan Pluchrat z klasy 8c.

Był to konkurs interdyscyplinarny, w którym młodzi ludzie musieli wykazać się nie tylko znajomością życiorysu Mikołaja Kopernika, ale także wiedzą z zakresu historii, fizyki oraz astronomii.

Oprócz pytań testowych uczniowie rozwiązywali zadania pod kopułą toruńskiego Planetarium, gdzie wykazywali się umiejętnością rozpoznawania obiektów astronomicznych. W rezultacie Janek uzyskał tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy!

(Krzysztof Młodawski)