Sprawozdanie z przygotowań do Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Sprawozdanie z przygotowań do Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3

Wiadomości

Minął już ponad rok, kiedy to 21 października 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie zespołu do spraw organizacji obchodów Jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole z Oddziałami Integracyjnymi. Nad przygotowaniem do tej uroczystości ma czuwać powołany Komitet do spraw Jubileuszu, w skład którego weszli:

dyrektor szkoły - Grażyna Trocińska;
wicedyrektorzy: Magdalena Rossa i Paweł Rakowski;
nauczyciele SP3 Koło;
członkowie Rady Rodziców (przewodniczący rad klasowych);
przedstawiciel absolwentów - Jacek Skrycki.

Podczas tego spotkania zaplanowano działania:

1. Ufundowanie nowego sztandaru przez absolwentów, obecnych uczniów i rodziców. Cel ten planowano osiągnąć poprzez rozpowszechnianie wszelkimi metodami
i środkami ogłoszenia o możliwość dowolnych składek na wskazane konto.

Jako dyrektor „Kolskiej Trójki” pragnę podziękować tym, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia...
Obecnie mogę już powiedzieć, że nasza placówka wzbogaci się o nowy sztandar, który zaprojektował dr Piotr Gołdyn, a ręcznie wydziergała Pani Aleksandra Wawrzyniak. Nie było by to jednak możliwe bez pomocy Państwa, czyli absolwentów, rodziców,  uczniów i nauczycieli. Przypominam, że Wszyscy darczyńcy zostaną honorowymi gośćmi podczas uroczystości Jubileuszu Szkoły oraz zostali wpisani do księgi pamiątkowej. Stary sztandar zostaje w szkole, będzie wisiał na zaszczytnym miejscu w gablocie. Będzie jako pamiątka.

Grażyna Trocińska

Osoby, które zechcą jeszcze wesprzeć tę inicjatywę, mogą wpłacić dowolną kwotę na konto SKO przy SP3 w Kole:

97 1020 2762 0000 1802 0087 1152   (PLN)

PL97 1020 2762 0000 1802 0087 1152 BIC/SWIFT BPKOPLPW  (waluta obca)

2. Obecnie trwają przygotowania do wydania okolicznościowej publikacji poświęconej historii i tradycji naszej szkoły.

3. Podsumowaniem przygotowań będzie Uroczysta Gala, która będzie miała miejsce w październiku 2023 roku.

Wkrótce kolejne odsłony w ramach sprawozdania z przygotowań do Jubileuszu.

Grażyna Trocińska