Uratuj z nami zabytki kolskich nekropolii - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Uratuj z nami zabytki kolskich nekropolii

Wiadomości

Jak co roku, również tym razem w dniach od 30 października do 1 listopada 2021 r. pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, odbyła się zbiórka datków pieniężnych na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków znajdujących się na kolskich nekropoliach.

W ramach 19. Kwesty Cmentarnej przy bramach cmentarza parafialnego, na ul. Poniatowskiego oraz cmentarza ewangelickiego w Kole, od godziny 10:00 do godziny 16:00, wolontariusze stali ze specjalnymi puszkami, zbierając pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków i grobowców.

Ponieważ nasza szkoła lubi włączać się w różne akcje, działać społecznie i pomagać w różnych działaniach, nie mogło zabraknąć również nas – nauczycieli i uczniów z SP 3 (w tym roku kwestowali uczniowie klasy 6a, 7a i 8a).

„…W ciągu 2 dni kwesty udało się zebrać 7627,94 zł i 6,94 euro na cmentarzu parafialnym oraz 631 zł na cmentarzu ewangelickim. Cieszymy się ogromnie, że po roku przerwy udało się zjednoczyć Kolan wokół tak ważnej sprawy, jak zachowanie dziedzictwa naszego miasta i jego mieszkańców…”

(źródło informacji: https://www.facebook.com/spmknw/)

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zapełnić symboliczne puszki na ten szlachetny cel.

Grażyna Trocińska