Październik miesiącem profilaktyki raka piersi - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Wiadomości

W ramach tej profilaktyki, pedagog szkolny - Halina Musiałek zorganizowała spotkanie dla dziewcząt klas ósmych. Zajęcia poprowadziły panie - Krystyna Wojdak i Anna Szczecińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole. Uczennice dowiedziały się jakie zagrożenie niesie za sobą zbyt późna diagnoza choroby i co należy zrobić żeby jej zapobiegać. Na fantomie piersi, miały możliwość nauczenia się, jak prawidłowo wykonywać samobadanie i kiedy je należy robić. Zdobyta podczas zajęć wiedza może przyczynić się do zmniejszenia umieralności na tę chorobę.

Każda dziewczynka otrzymała ulotki informacyjne, aby zdobytą wiedzą podzielić się ze wszystkimi kobietami w swojej rodzinie.

(pedagog szkolny - Halina Musiałek)