„Dzieci dzieciom”- Dzień Dziecka 2024 w SP3 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„Dzieci dzieciom”- Dzień Dziecka 2024 w SP3

Wiadomości

We wtorek 4 czerwca 2024 roku plac przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole wypełnił się radosnym gwarem, a to za sprawą szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

Impreza pod hasłem: „Dzieci dzieciom” była okazją do radosnego świętowania, a liczne atrakcje tylko ubogaciły to wydarzenie. Uczniowie ze starszych klas, pod bacznym okiem nauczycieli przygotowali stoiska, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże, wyrabianie bransoletek, kolorowanki to tylko część z nich. Nasi uczniowie na przyszkolnej scenie dzielili się swoimi talentami. Nie zabrakło śpiewu, tańca, gry na instrumentach i pokazów umiejętności fizycznych. Na boisku szkolnym coś dla siebie znaleźli miłośnicy sportu. Swoich sił uczniowie mogli spróbować w trakcie gry w tenisa, piłkę nożną oraz w wielu grach zespołowych. Atrakcją była także możliwość obejrzenia z bliska samochodu hybrydowego. Na pewno dodatkowym atutem był słodki kącik, na którym uczestnicy zabawy mogli posmakować słodkich przekąsek oraz orzeźwić się pyszną lemoniadą.

Radosne świętowanie Dnia Dziecka było okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale do integracji całej społeczności szkolnej i podzielenia się sobą z innymi. Mamy nadzieję, że taki rodzaj obchodów najważniejszego święta dzieci będzie już co roku gościł w naszej szkole.

(Helena Bartosik)