„O krasnoludkach i sierotce Marysi jak wiosny szukali ...” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

„O krasnoludkach i sierotce Marysi jak wiosny szukali ...”

Wiadomości

Na podstawie baśni Marii Konopnickiej uczniowie klasy 1a zaprezentowali przedstawienie „O krasnoludkach i sierotce Marysi jak wiosny szukali ...” . Inspiracją dla spektaklu jest 100 - lecie naszej szkoły oraz Rok Marii Konopnickiej ogłoszony z okazji 180 rocznicy urodzin poetki - patronki szkoły.

Dzieci wspaniale wcieliły się w postaci baśni. 15 czerwca 2022 roku wyst
ęp obejrzeli uczniowie klas I – III, dyrekcja szkoły, burmistrz naszego miasta - Pan Krzysztof Witkowski oraz rodzice małych aktorów.

W ciekawej scenografii, przygotowanej przez panie Ilonę Szczecińską oraz Sylwię Rakowską, poprzez barwne stroje oraz niesamowitą grę aktorską dzieci oddały na scenie bajkowy nastrój. Przedstawienie odbyło się w przyjaznej i wesołej atmosferze. Uczniowie doskonale poradzili sobie w swoich rolach zarówno aktorsko, jak i tanecznie.

Dziękujemy za wspólną zabawę i milo spędzony razem czas.

(Ilona Szczecińska i Sylwia Rakowska)