Gra terenowa „w KOŁO odpadów” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Gra terenowa „w KOŁO odpadów”

Wiadomości

Już od kilku lat w ramach akcji Sprzątania Świata, Gmina Miejska Koło organizuje dla uczniów szkół podstawowych grę terenową „w KOŁO odpadów”. Podczas gry, która odbyła się w piątek – 20 września 2024 r. wzięły udział wszystkie kolskie szkoły, a sprawdzana była m.in. wiedza uczestników z zakresu segregacji odpadów, zagospodarowywania odpadów niebezpiecznych, działalności PSZOK, a także rozpoznawania surowców, będących wynikiem recyklingu.

W tym roku zwycięzcą została nasza placówka. Kolską trójkę reprezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Lasota, Kinga Gaj, Antonina Kilińska, Maja Okupnik, Klaudia Sikora, Szymon Gołębowski, Szymon Zaremba, Bartłomiej Szypulski, Marcel Kazimierczak, Paweł Marszewski. Uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego dyplomy i nagrody.

Gratulacje dla naszych uczniów za ogromną wiedzę z zakresu segregacji odpadów komunalnych, umiejętność współpracy i determinację.

(Magdalena Roszak i Patrycja Kubsik)