Egzamin Ósmoklasisty 2023 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Egzamin Ósmoklasisty 2023

Wiadomości

23 maja 2023 roku młodzież ósmych klas rozpoczęła trzydniowe egzaminy, do których przystąpić musiał każdy uczeń kończący edukację w szkole podstawowej. Wyniki uzyskane z tych egzaminów, obok ocen na świadectwie końcowym, będą miały bardzo duże znaczenie podczas rekrutacji do wybranej przez ucznia szkoły średniej.

Egzamin Ósmoklasisty, tak jak w poprzednich latach, był skontrolowaniem wiedzy z trzech głównych przedmiotów. W pierwszym dniu (tj. wtorek, 23 maja) ósmoklasiści zweryfikowali swoją wiedzę z języka ojczystego, w drugim (w środę, 24 maja) musieli rozwiązać matematyczne „łamigłówki”, a w trzecim (w czwartek, 25 maja) sprawdzili swój poziom znajomości języka obcego – nowożytnego.

W dniu 3 lipca 2023 r. uczniowie poznają swoje wyniki, natomiast trzy dniu później, 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniach podane będą wyniki procentowe oraz wyniki na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Więcej informacji na stronie: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/o-egzaminie/