Z wizytą w Warszawie - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Z wizytą w Warszawie

Wiadomości

W dniu 8 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem naszej wyprawy było wejście do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Było to dla nas duże przeżycie. Oprowadzał nas po sejmie Pan Poseł Tadeusz Tomaszewski, który przybliżył nam rolę parlamentu w życiu politycznym.

Następnym punktem wycieczki było wejście do Centrum Olimpijskiego gdzie mogliśmy wziąć udział  w lekcji na temat historii igrzysk olimpijskich, poznać niektórych polskich olimpijczyków i dowiedzieć się jak stosować olimpijską zasadę gry „fair play” w życiu.

Później był czas na spacer po Starym Mieście, zakup pamiątek i zrobienie pamiątkowych zdjęć. Na końcu naszej wyprawy udaliśmy się na lotnisko „Okęcie” i wdrapaliśmy się na taras widokowy. Wróciliśmy w doskonałych humorach bo przecież lubimy podróżować.

(Marzena Łuczyńska)