Spotkanie – inspiracja dla nauczycieli-opiekunów SKO - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Spotkanie – inspiracja dla nauczycieli-opiekunów SKO

Wiadomości

3 czerwca 2022 r. w Warszawie odbyło się spotkanie dla najbardziej kreatywnych i zaangażowanych nauczycieli – opiekunów SKO z całej Polski. Wśród zaproszonych znaleźli się opiekunowie z naszej szkoły Pani Patrycja Kubsik oraz Pani Magdalena Roszak.

Celem spotkania było docenienie najlepszych opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności w Polsce za całoroczne inicjatywy z zakresu ekonomii, bankowości, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa oraz ekologii.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Biura Młodego Klienta PKO BP – pani Małgorzata Kocoń, która podziękowała nauczycielom-opiekunom SKO za wkład pracy w tworzeniu możliwości zdobywania rzetelnej i fachowej wiedzy. Następnie pani Paula Januszkiewicz, światowej klasy autorytet IT z perspektywy własnych doświadczeń w dziedzinie bezpieczeństwa opowiedziała o tym, jak dbać o ochronę danych w Internecie. Nie zabrakło też praktycznych wskazówek oraz ciekawych opowieści obrazujących omawiane zagadnienia. Znani ze szklanego ekranu panowie Maciej Kurzajewski – dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny oraz Robert Motyka – prezenter radiowy, artysta, podczas rozmowy pełnej humoru oraz inspirujących historii podpowiedzieli, jak pokonując wyboistą drogę na szczyt spełniać swoje marzenia.

(Patrycja Kubsik i Magdalena Roszak)