„Szkoła do hymnu” 2021 - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

„Szkoła do hymnu” 2021

Wiadomości
 


Już po raz czwarty nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. 9 listopada 2021 roku, dwa dni przed Narodowym Świętem Niepodległości, cała społeczność „Trójki” zgromadziła się na szkolnym placu sportowym, aby o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewać wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” – nasz hymn państwowy.

 
 


Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w 2018 r. Wtedy, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, biliśmy „Rekord dla Niepodległej”. Blisko 5 mln uczniów, prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty (468 930) z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych śpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”.

Rok później – w 2019 r. – do akcji przyłączyło się ok. 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli z 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek. W ubiegłym roku z uwagi na pandemię oraz ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i placówek akcja „Szkoła do hymnu” miała nieco odmienny charakter. Uczniowie i nauczyciele śpiewali hymn przede wszystkim w sposób wirtualny, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów. Niektórzy uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej zaśpiewali wspólnie hymn narodowy tydzień przed finałową akcją podczas tradycyjnych lekcji w szkołach. Łącznie do akcji przyłączyło się w 2020 r. ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne.


„Szkoła do hymnu” to akcja o charakterze patriotycznym. Jej celem jest włączenie społeczności szkolnych w obchody Narodowego Święta Niepodległości.


(źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-21-tys-zgloszen-do-akcji-szkola-do-hymnu--wielki-final-inicjatywy-mein)


 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego