II edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

 
Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

II edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca

Wiadomości
 


24 kwietnia 2024 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole rozstrzygnęła II edycję Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca. Wydarzenie, będące pomysłem nauczycieli wychowania fizycznego, doceniających wybitne osiągnięcia swoich podopiecznych, wpisała się w kalendarz szkolnych imprez cyklicznych. W plebiscycie zwyciężył trenujący piłkę nożną, bardzo obiecujący młody talent - Ignacy Wabnic z kl. 6b

Plebiscyt obfitował w emocje. Uczniowie przez kilka dni oddawali głosy na ulubionych szkolnych sportowców, a dziś podczas finałowej gali poznali zwycięzców. Miejsca od 13 do pierwszego zajęli kolejno: Pola Piskorska z kl. 4b, Wojciech Kubik z kl. 4b, Katarzyna Śliwka z kl. 5b, Wiktoria Lasota z kl. 7a, Kacper Olkowicz z kl. 7c, Bartłomiej Szypulski z kl. 7a, Szymon Kawka z kl. 6a, Adam Mikołajczyk z kl. 7c, Gabriela Piskorska, Aleksander Filipiak z kl. 6c, Marcin Szwast z kl. 5a, Maja Kędzierska z kl. 6a, Ignacy Wabnic z kl. 6b. Rok bieżący zwany jest Olimpijskim, zatem wydarzenie było okazją do podkreślenia zalet sportu - który ma przede wszystkim łączyć.

Plebiscytowi towarzyszył konkurs dla nauczycieli, którym przypisano cechy typowe dla mieszkańców 5 państw. Miano Islandii zdobyła pani Kinga Drzewiecka, Jamajki pani Renata Wabnic-Osowska, Francji pani Małgorzata Tkacz, Włoch pan Jacek Siekacz a Antarktydy pani Mirosława Rybicka. Podczas wydarzenia był również czas na prezentację rozmaitych dyscyplin sportowo-artystycznych (karate, akrobatyka, taniec i śpiew).

Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele wychowania fizycznego, panowie: Sebastian Kalinowski, Krzysztof Radwański i Łukasz Kujawa, którzy podziękowali za wsparcie dyrekcji i gronu pedagogicznemu oraz przyznali, że cieszą się z tak wielu umiejętności i talentów uczniów kolskiej „Trójki”.
Sponsorami wydarzenia byli: Rada Rodziców oraz SKO przy SP nr 3, Urząd Miejski, Andre Abrasive Articles Sp z o.o. oraz Sim Koło Sp. z o.o.

Kolski Burmistrz Krzysztof Witkowski z dumą wziął udział we wręczaniu statuetek, na zakończenie obdarował uczniów upominkami.


(źródło artykułu i zdjęć: https://www.facebook.com/MOJEMIASTOKOLO/posts/pfbid0QXAKb6ZvTqE8VFYCpRh8XzZivKkxin8ptkLsrNmzZhMewMqqDy5a
nv2tsXPMJHJml
) 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego