Z ogromnym smutkiem żegnamy człowieka o wielkim sercu… - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

Z ogromnym smutkiem żegnamy człowieka o wielkim sercu…

Szkolny informator

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się odpłaci”

Wiesława Szymborska „Rehabilitacja”

Zofia Witulska
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole
w latach 1986-2004

17 maja 2023 roku Pani Zofia Witulska odeszła do wieczności, ale we wdzięcznej pamięci nauczycieli, dawnych uczniów pozostanie na zawsze. Zapracowała na to swoją osobowością, pełną optymizmu życiową postawą.

Zostanie zapamiętana jako oddany przełożony i pedagog. Społeczność szkolną traktowała jak rodzinę, potrafiła jednoczyć wszystkich we wspólnym działaniu. Pani Zofia kochała wykonywany zawód i szczególnym uczuciem darzyła mury szkoły. Funkcję dyrektora pełniła przez
18 lat. Uczniowie zajmowali w jej sercu wyjątkowe miejsce. Byli jej bliscy, cieszyła się z ich sukcesów, pomagała w trudnych chwilach.

Nie możemy także zapomnieć o Zofii, wyjątkowej osobie, która zawsze dbała o koleżeńską atmosferę i wzajemną życzliwość.

Odszedł człowiek dla nas niezmiernie ważny, niepospolity, który swoją ciężką pracą służył kolskiej społeczności. Droga Pani Dyrektor, wspaniały nauczycielu, serdeczna przyjaciółko, Twoja lekcja dobiegła końca... jednak nie zostanie zapomniana.

Społeczność SP3 Koło