"Śniadanie Daje Moc 2015"

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2015/2016

Uczniowie klasy 1b wraz z opiekunkami Panią Edytą Zabłocką i Panią Danutą Borowską przystąpili do udziału w programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”.

Program skierowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Jego celem jest propagowanie codziennego spożywania zdrowych i wartościowych posiłków, a w szczególności śniadań. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dowiedziały się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu. Zwiększyła się ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Zrozumiały, że zdrowe śniadanie daje energię do nauki, siłę do zabawy i jest to najlepszy start w nowy dzień.

W ramach programu przeprowadzono akcję pod hasłem: „6 listopada - Dzień Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz rodzicami przygotowali i spożyli pełnowartościowe i efektowne śniadanie. Wspólne gotowanie było świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.