Pierwsza Komunia Święta

Z Archiwum SP3 > Rok szkolny 2012/2013

„Kiedyś o Jezu chodził po świecie,
Brałeś dziateczki w objęcia Swe.
Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię,
Do serca Twego przytul i mnie.”

W dniu 19 maja 2013r. uczniowie klas drugich naszej szkoły przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. Na uroczystości, która miała miejsce w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Kole tradycyjnie obecni byli: dyrektor szkoły Pani Jolanta Wąsowicz, z-ca dyrektora Pani Grażyna Trocińska, nauczyciele pracujący w klasie 2a – wychowawczyni Pani Joanna Migus–Matusiak i pedagog wspierający Pani Joanna Perzyńska–Pluchrat, wychowawczyni klasy 2b – Pani Anna Cicha oraz wychowawczyni klasy 2c – Pani Katarzyna Kościelna.

Dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców z pewnością był to dzień szczególny, który na zawsze pozostanie w ich pamięci. Należy podkreślić, że naszych drugoklasistów do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przygotowała siostra Marianna Laskus, za co składamy serdeczne podziękowania. Dzieciom życzymy, aby radość spotkania z Chrystusem w Eucharystii przeniosła się na całe ich życie.

Zdjęcia komunijne wykonane
przez Studio Fotograficzne